اگر دوست دارید مسافران هتل شما علاوه بر کیفیت هتل و خدماتی که به آن‌ها ارائه می‌دهید؛ از مهمانداران شما نیز خاطره‌ خوشی داشته باشند، بهتر است برای انتخاب لباس فرم مهماندار هتل، حسابی وقت بگذارید و با انتخاب صحیح، هویت و لوگوی سازمان خود را به زیبایی در ذهن تمام مراجعه کننده‌هایتان ثبت کنید. در این مقاله ویژگی‌هایی یک لباس فرم مناسب برای کارکنان هتل را بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین لباس‌ فرم هتل

لباس فرم مهماندار چیست؟

وقتی صحبت از مهماندار می‌شود، در اولین مرحله تصویر مهمانداران هواپیما به همان صورت شیک و مدرن به ذهن می‌آید. اما فقط پوشش خاص مهمانداران هواپیما مدنظر ما نیست؛ بلکه کارکنان هتل و تالار و حتی رستوران نیز باید لباس فرم مخصوص به خود را داشته باشند. لباس فرم باید کارایی بالا، راحتی زیاد و کیفیت بالا داشته باشد که هم موجب تمایز کادر با مهمان‌ها و مشتریان شود و هم دست و پاگیر نبوده و مناسب استفاده طولانی مدت کارکنان باشد.

چرا کارکنان و مهمانداران هتل باید لباس فرم داشته باشند؟

تصور کنید خسته از راه سفر به مقصد رسیده‌اید و برای اولین بار وارد یک هتل می‌شوید؛ اگر پرسنل هتل در مکان مخصوص خود نباشند، چطور می‌خواهید کادر هتل را از مردم عادی تشخیص دهید؟ نبود لباس فرم در هتل فقط بی‌نظمی و بی‌تدبیری تیم مدیریت را نشان می‌دهد. هرج‌ومرج در پوشش و عدم توجه به استانداردهای پوشش، موجب سلب اعتماد مشتریان و کم شدن اعتبار برند شما می‌شود.

بهترین لباس‌ فرم مهماندار هتل

بهترین لباس‌ فرم برای مهمانداران هتل

ست مانتو و شلوار اداری برند یا ست شومیز، سارافون، شلوار و یک کراوات پیش آهنگی که نام و نشان و لوگوی شما بر روی آن ثبت شود، از بهترین ست‌ها برای لباس فرم مهماندار هتل است. داشتن یک لباس خاص و یکسان که خوش‌دوخت و خوش‌رنگ باشد؛ علاوه بر هویت بخشی به سازمان، موجب ایجاد نظم و ترتیب بی‌نظیری در سازمان یا هتل شما می‌شود.

انواع یونیفرم برای پرسنل هتل

در هتل افراد زیادی در سمت‌های مختلف، مشغول به کار هستند. کارمندان بخش پذیرش بیش از سایر بخش‌های هتل جلب‌توجه می‌کنند. آن‌ها علاوه بر مهمان‌های داخلی، با مهمان‌ها و توریست‌های خارجی نیز سروکار دارند. پس لباس آن‌ها باید نشان دهنده‌ هویت ایرانی، مهمان‌نوازی و هنر و زیبایی‌های این مرزوبوم باشد. لباس فرم مهماندار هتل اگر زیبا و شیک باشد، تصویری خاطره‌انگیز از هتل شما را در ذهن مسافران حک می‌کند.

حراست و نگهبانی و کارکنان بخش‌های مختلف هتل نظیر آشپزخانه و خدمات، باید از روی رنگ یا مدل یونیفرم کاملا قابل تشخیص باشند.

لباس فرم کارکنان تالار

لباس فرم برای کارکنان تالار

در گذشته تالارهای عروسی یا رستوران‌ها توجه زیادی به پوشش نیروهای خود نداشتند. پوشیدن مانتوهای غیر هماهنگ با یک مقنعه‌ شل و کج که نشان‌دهنده‌ خستگی و شلختگی کارکنان بود، بسیار رواج داشت. تا اینکه مدیریت برخی تالارها که به شیکی و ظرافت پوشش کارکنان خود اهمیت می‌دادند، با کمی خلاقیت، کارکنان خود را ملزم به پوشش یکسان و استفاده از طرح‌های خاص کردند.

یونیفرم کارکنان کافی شاپ و کافه

استفاده از لباس فرم فقط مختص هواپیما، هتل یا رستوران و تالار نیست. بلکه کارکنان کافه و کافی شاپ نیز هنگام کار کردن از لباس‌ فرم استفاده می‌کنند. البته همان‌طور که می‌دانید استایل کژوال بیش از سایر استایل‌ها برای پوشش پرسنل کافه و کافی شاپ کاربرد دارد. ست شومیز و سارافون به همراه یک پیشبند یا کلاه، یکی از ست‌های رایج لباس فرم در کافه‌ها و کافی شاپ‌ها هست.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به لباس فرم مهمانداران هتل، تالار، رستوران و کارکنان کافه و کافی شاپ پرداختیم. لباس فرم مهمانداران هتل‌ها اگر با دقت انتخاب شوند، علاوه بر ایجاد ظاهری یکدست و منظم، باعث هویت بخشی به مجموعه موردنظر نیز می‌شود. مانتو شلوار اداری شیک و باکیفیت، یکی از لباس‌های فرمی است که می‌تواند در برندینگ و ایجاد ظاهری لوکس برای هر سازمانی مانند هتل، ایده‌آل عمل کند.

برای خرید تکی یا سفارش عمده مانتو شلوار اداری می‌توانید به فروشگاه اینترنتی ماهپار سر بزنید. در قسمت پایینی صفحه اول وب‌سایت، می‌توانید اسامی برندهای مشهور، سازمان‌های خصوصی و دولتی، هتل‌ها و رستوران‌هایی که برند ماهپار را برای تهیه لباس فرم کارمندانشان انتخاب کرده‌اند را ببینید.

بخش سوالات متداول

بهترین ست‌های لباس فرم مهمانداران هتل چیست؟

ست مانتو و شلوار اداری برند یا ست شومیز، سارافون، شلوار و یک کراوات پیش آهنگی

اهمیت پوشش یونیفرم چیست؟

علاوه بر هویت بخشی به سازمان موجب ایجاد نظم و ترتیب بی‌نظیری در سازمان می‌شود.

تفاوت لباس فرم کافه و هتل در چیست؟

در هتل معمولا از ست مانتو شلوار اداری برند استفاده می‌کنند و کارکنان کافه‌ها از استایل کژوال‌ استفاده می‌کنند.