لباس فرم یکی از مهم‌ترین عناصر در برندسازی هر صنعتی به شمار می‌آید. آژانس‌های هواپیمایی نیز از این قاعده پیروی می‌کنند. لباس فرم آژانس هواپیمایی، بیانگر کلاس کاری آن شرکت است، به همین دلیل انتخاب دقیق از به‌روزترین مدل‌ها و باکیفیت‌ترین پارچه‌ها جزو اصلی‌ترین دغدغه‌ مدیران این حیطه به شمار می‌آید. در این مقاله از مجله مد و زیبایی ماهپار به بررسی ویژگی‌ها و اهمیت بالای انتخاب لباس فرم آژانس‌های هواپیمایی می‌پردازیم.

ویژگی های لباس فرم آژانس هواپیمایی

آژانس‌های هواپیمایی در رعایت اصول یکسان‌سازی لباس کارکنان خود جزو پایبندترین شرکت‌ها به شمار می‌آیند. هر آژانس هواپیمایی لباس فرم خود را بارنگ و مدل خاص در نظر می‌گیرد. معمولا کارفرما تهیه لباس فرم را بر عهده می‌گیرد و تمامی کارمندان می‌بایست آن را به تن داشته باشند.

فروشگاه اینترنتی ماهپار شیک‌ترین مدل‌های مانتو شلوار اداری را برای تمام زنان شاغل در هر سطح کاری از مدیران و صاحبان کسب‌وکار گرفته، تا کارمندان شرکت‌های مختلف فراهم نموده است. اگر شما نیز کارفرمای یک آژانس هواپیمایی مدرن هستید، می‌توانید در میان انواع مختلف مانتو شلوارهای اداری ماهپار، لباس فرم مطابق با سلیقه خودتان را انتخاب کنید.

ویژگی های لباس فرم آژانس هواپیمایی

یونیفرم آژانس هواپیمایی باید حرفه‌ای، به‌روز و تطبیق‌پذیر باشد و تمامی استانداردهای مدرنیته را شامل شود. این لباس باید قابلیت جذب مشتری، جلب توجه و اعتماد او و افزایش اعتمادبه‌نفس کارکنان را داشته باشد. طراحی و رنگ‌بندی لباس فرم باید مطابق با هویت آژانس هواپیمایی انتخاب شود و تمامی استانداردهای دنیای حرفه‌ای را در برگیرد.

هویت برند در لباس فرم

لباس فرم در تمام حیطه‌های کاری معرف هویت یک برند و نمایندگان آن است. به همین دلیل در انتخاب لباس فرم مناسب باید هویت را اساس کار قرار داد. لباس فرم آژانس هواپیمایی باید به نمایندگان خود احساس حرفه‌ای بودن و اعتمادبه‌نفس را منتقل کند. بسیاری از آژانس‌های هواپیمایی و مسافرتی برای لباس فرم کارکنانشان از رنگ‌های آبی، سفید و سرمه‌ای با نوارهای قرمز استفاده می‌کنند.

ساخت استایلی منحصربه‌فرد

هرکجا که پای ارتباط با مشتری در میان است، زیبایی ظاهری به‌گونه‌ای که توجه را به خود جلب نماید، اهمیت بسیار بالایی دارد. با توجه به ارتباط مستقیم کارمندان آژانس هواپیمایی با مشتریان، اهمیت جذابیت و شیک بودن این لباس‌ها دوچندان می‌گردد. از طرفی لباس شیک انگیزه کارمندان برای فعالیت را نیز افزایش می‌دهد.

زیبایی در جزئیات لباس فرم

طراحی لباس فرم در صنعت خدمات گردشگری، جهانگردی و هواپیمایی که رقابت تنگاتنگی بین آژانس‌های مسافرتی و هواپیمایی مختلف وجود دارد، بسیار حساس و مهم هست. نکته‌ای ظریف و یک تفاوت کوچک در جزئیات لباس فرم، می‌تواند آژانس شما را در نگاه مشتری متمایز و خاص جلوه دهد. شما می‌توانید رنگ تم برندتان را در بخشی از جزئیات لباس فرم به نمایش درآورید. سرجیب‌ها، کمربند، دور یقه یا بخش‌های دیگری از ست لباس فرم می‌تواند با رنگی یکسان از طیف رنگی تم برند، به شکل زیبایی ظاهر آژانس شما را جذاب و شیک سازد.

انتقال حس مثبت به مشتری

لباس فرم کارکنان آژانس هواپیمایی باید حس خوبی به تمام مشتریان شما بدهد. چه آن‌هایی که دنبال یک سفر لوکس برای تعطیلات هستند و چه کسانی که یک مسافرت با هزینه محدود می‌خواهند. برخی از آژانس‌های مسافرتی با اضافه کردن یک اکسسوری زیبا به ست لباس فرم، هم هماهنگی ظاهری آژانس را بالا می‌برند و هم با ساخت تصویری شاد و صمیمانه از آژانس، حس خوبی را به مشتریانشان منتقل می‌کنند. یکی از اکسسوری‌هایی که می‌توان مثال زد، روسری با طرحی با حال و هوای تعطیلات و مسافرت است که کارمندان می‌توانند آن را دور گردنشان ببندند.

راحتی لباس فرم آژانس هواپیمایی

در کنار ظاهر و استایل، راحتی لباس فرم نیز اهمیت دارد و باید درهنگام سفارش و خرید آن در نظر گرفته شود. کارمندان آژانس‌های هواپیمایی ساعت‌های طولانی در جنب‌وجوش هستند و لباس کار آن‌ها نباید امکان فعالیت آزادانه را سلب نماید. لباس‌ها باید از جنس پارچه‌های سبک انتخاب شده و تهویه هوا از تاروپود آن‌ها امکان‌پذیر باشد.

چه رنگ‌هایی برای یونیفرم آژانس هواپیمایی مناسب هستند؟ 

لباس‌های به رنگ آبی و سفید با نوارهای قرمز انتخابی متداول در صنعت آژانس هواپیمایی هستند.

نکات مهم در انتخاب لباس فرم چیست؟

کیفیت بالا در دوخت و جنس پارچه، راحتی، جذابیت و نمایش هویت برند شرکت به بهترین شکل

بهترین جنس لباس فرم آژانس هواپیمایی چیست؟

پلی استر، نخ، ترکیب پلی استر و نخ

یونیفرم آژانس هواپیمایی

جمع‌بندی

انتخاب و خرید لباس فرم آژانس هواپیمایی نیز همانند سایر مشاغل و حرفه‌های مختلف، چالشی بزرگ برای مدیران و کارفرمایان به شمار می‌آید. انتخاب لباس فرمی که ویژگی‌های جنس پارچه خوب، تنخور راحت، دوخت زیبا، ظاهر شیک و دوام و ماندگاری بالا را باهم داشته باشد و به بهترین شکل ممکن هویت برند آژانس را هم نشان دهد؛ قطعا نیاز به آگاهی بالایی در زمینه لباس کار دارد.

فروشگاه اینترنتی ماهپار ارائه دهنده انواع لباس فرم زنانه، پالتو، بارانی و … مدل‌های متنوعی از مانتو شلوار اداری را تولید نموده است. با بررسی انواع مدل‌های لباس فرم ماهپار و انتخاب مطابق با سلیقه و سایز دلخواهتان، در کوتاه‌ترین زمان ممکن با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه لباس فرم اداری شیک و بی‌نقصی خواهید داشت.

منابع : tailoredimage.com