در هنگام خرید لباس فرم اداری باید به موضوع وجود ارتباط بین یونیفرم و برند سازمان توجه داشته باشید. یکی مهم‌ترین موارد که باید در نظر گرفت، لوگوی برند است. برخی مجموعه‌‌ها لوگو برند را بر روی لباس‌های فرم درج کرده و از این طریق یکپارچگی و نظم را در محیط کاری ایجاد می‌کنند. ارتباط رنگی مابین برند و رنگ لباس فرم اداری اهمیت بالایی دارد. شما می‌توانید در انتخاب لباس فرم شرکت خود، از طراحی و رنگ لوگو استفاده کنید. استفاده از ترکیب رنگ‌های لوگو در لباس فرم، نمایشی از تعهد شما به مجموعه و عاملی موثر در افزایش اعتمادبه‌نفس کارمندان شماست و از این طریق به‌راحتی می‌توانید معرف سازمان خود در عرصه‌های مختلف باشید.

انتخاب بهترین رنگ لباس فرم اداری

انتخاب لباس مناسب اداری

الزام به پوشیدن لباس فرم اداری به دلیل ایجاد نظم و هماهنگی میان پرسنل یک مجموعه در برخی از ارگان‌ها، سازمان‌ها و اداره‌های دولتی و غیردولتی وجود دارد. فاکتورهای بسیاری در روند انتخاب یونیفرم کاری دخیل هستند. مدل لباس، جنس پارچه، نوع دوخت، رنگ‌بندی و … ازجمله مواردی هستند که در هنگام خرید لباس فرم اداری باید به آن‌ها دقت شود. یکی از اساسی‌ترین و تاثیرگذارترین موارد در انتخاب لباس فرم اداری، رنگ‌بندی آن است. تطبیق رنگ یونیفرم با ماهیت مجموعه از سیاست‌های برندینگ به شمار می‌آید. در این مقاله، روش‌های انتخاب رنگ لباس فرم اداری و تاثیر در نظر گرفتن رنگ‌بندی لوگو بر روی آن را بررسی می‌کنیم.

همخوانی رنگ لباس فرم با لوگو برند

حال به این سوال می‌رسیم که آیا رنگ لباس فرم اداری باید با رنگ لوگو یکی باشد؟ این موضوع وابسته به استراتژی‌های سازمانی و برندسازی است. گاهی سازمان‌ها ترجیح می‌دهند که رنگ لوگو و لباس فرم یکسان باشد و از این طریق برندسازی کرده و همسانی لازم را برای مشتری ایجاد کنند. با استفاده از این روش تصویر قوی‌تری از کسب‌وکار در حافظه مخاطبان ثبت می‌شود، شناسایی پرسنل اداره ساده‌تر صورت می‌گیرد و افزایش میزان آگاهی از برند را ممکن می‌سازد.

ممکن است سیاست کاری مجموعه بر این مبنا باشد که رنگ لباس فرم و لوگو متفاوت باشند. این مورد ممکن است به دلیل ایجاد تعادل میان رنگ‌بندی لوگو و لباس فرم باشد. در صنایعی مرتبط با سلامتی و ایمنی، طراحی و انتخاب رنگ لباس فرم دستخوش استانداردهای خاصی هست و اغلب ارتباطی میان رنگ آن با لوگو وجود ندارد.

انتخاب بهترین رنگ لباس فرم

انتخاب رنگ لباس فرم اداری با توجه به رنگ‌بندی لوگو

انتخاب لباس فرم با در نظر گرفتن لوگو مجموعه دو حالت دارد. یکی اینکه در یونیفرم رنگ‌هایی استفاده شود که بعد از درج لوگو بر روی آن، لوگو کاملا مشخص و زیبا به نظر برسد. در این مورد استفاده از رنگ‌های مکمل لوگو، پیشنهاد می‌شود.

دومین روش، انتخاب رنگ از طیف رنگی لوگو است، برای زمانی که لوگو روی لباس نصب نمی‌شود. در این حالت ترکیب رنگ‌های یونیفرم دقیقا مطابق با ترکیب رنگ‌های لوگو انتخاب می‌شوند.

راهنمای نهایی انتخاب بهترین رنگ‌ برای لباس فرم

شرکت‌ها معمولا با توجه لوگو و هویت برند شرکت، رنگ لباس فرم را انتخاب می‌کنند، اما باید یادمان باشد که رنگ روی رفتار افراد تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. با توجه به این موضوع شاید تنها در نظر گرفتن لوگوی شرکت برای انتخاب رنگ یونیفرم کافی نباشد. برای انتخاب بهترین رنگ‌ برای لباس فرم، شما باید به موارد زیر توجه کنید:

  • برندینگ
  • روانشناسی رنگ‌ها
  • اهداف شرکت در رابطه با لباس فرم
  • صنعت حوزه فعالیت شرکت
  • اهمیت داشتن ظاهر حرفه‌ای کارکنان شرکت
آیا رنگ‌بندی لباس فرم اداری در شرکت‌های مختلف، متفاوت است؟

بله. هر شرکت با توجه به برندینگ و سیاست‌های هدف‌گذاری خود، رنگ‌بندی مختلفی برای لباس فرم اداری در نظر می‌گیرد.

آیا رنگ لباس فرم باید با رنگ لوگو مطابقت داشته باشد؟

تصمیم‌گیری در این رابطه کاملا وابسته به ماهیت مجموعه و استراتژی‌های برندینگ در آن است. البته باید یادآور شد که هماهنگی بین لباس فرم و لوگو به تقویت برندسازی و ایجاد تصویری واحد در ذهن مشتری کمک می‌کند.

لوگوی شرکت را در کجای لباس فرم باید قرار داد؟

بهتر است لوگوی شرکت را در قسمتی از لباس فرم قرار دهید که به‌راحتی قابل مشاهده و شناسایی است. مثلا لوگو را می‌توان بر روی سرجیب روی سینه، یا روی کمر، آستین یا یقه قرار داد.

همخوانی رنگ لباس فرم با لوگو برند

جمع‌بندی

تصمیم‌گیری در مورد تطابق رنگ لباس فرم اداری با رنگ لوگو، وابسته به استراتژی‌های برندینگ و تصمیم‌گیری متخصصان در این زمینه هست. هدف از این موضوع ایجاد هویتی مستقل و قابل تشخیص برای مخاطبان و مشتریان سازمان است. هماهنگی بین لباس فرم و لوگو به تقویت برندسازی و ایجاد تصویری واحد در ذهن مشتری کمک می‌کند.

فروشگاه اینترنتی ماهپار، یکی از برترین تولیدکنندگان داخلی مانتو شلوار اداری بانوان، ست‌های اداری را در رنگ‌بندی‌های مختلف در فروشگاه اینترنتی خود عرضه می‌نماید. در صورت نیاز به خرید مانتو شلوار اداری می‌توانید انتخاب خود را منطبق بر سیاست داخلی، اهداف برندینگ و لوگو ارگانی که در آن فعالیت می‌کنید، از دسته‌بندی مانتو شلوار اداری ماهپار انتخاب کنید.

منابع : prudentialuniforms.com