حتماً با برخی از تئوری‌های اساسی رنگ آشنا هستید. به طور کلی رنگ‌ها در روحیه خود شما و ذهنیت مخاطبتان تاثیر زیادی دارند. رنگ‌ها حتی می‌توانند در عملکرد شما هم تاثیر بگذارد. همانطور که می‌دانید، سیستم‌های رنگی از چهار فصل اصلی تکامل پیدا کرده‌اند. اصول رنگ ها در رنگ مانتو فرم در فصل‌های مختلف بررسی شده است.

رنگ‌هایی که روزانه می‌بینید به دو دسته اصلی گرم و سرد تقسیم می‌شود. احتمالاً تاکنون برای شما پیش آمده است که در گردش یا جلسات کاری و مهمانی‌ها شرکت کنید و متوجه مورد توجه قرار گرفتن برخی از افراد شوید. یکی از نکاتی که این افراد هنگام پوشیدن لباس و مانتو رسمی رعایت می‌کنند، رنگ مانتو فرم در فصل‌های مختلف است. 

رنگ مانتو اداری

شاید خودتان هم تاکنون با این سوال برخورد کرده‌اید که رنگ مانتو اداری برای فصول مختلف سال چگونه باید باشد؟! هر رنگی که می‌پوشید نشانی از شخصیت شما است. رنگ‌ها در عین هماهنگی با محیط و زمان، ممکن است مناسب شخصیت شما باشند یا با شخصیت شما تضاد داشته باشند. در این مطلب قصد داریم به این سوال مهم که رنگ مانتو فرم در فصل‌های مختلف سال چگونه باید باشد، پاسخ دهید.

رنگ مانتو فرم اداری

رنگ‌های فصلی در مانتو فرم

 اینکه فکر کنید رنگ مشکی مناسب است و همیشه می‌توانید از آن استفاده کنید یک ایده خوب است؛ اما ممکن است پس از مدتی برای شما و مخاطبانتان خسته‌کننده شود! این که همیشه از یک رنگ در استایل خود استفاده کنید، تکراری و خسته‌کننده است.  از این رو شما باید رنگ‌های فصلی را بشناسید و از آن‌ها در استایل خود استفاده کنید. رنگ‌های فصلی، رنگ‌هایی هستند که با هر فصل تناسب دارند. به عنوان مثال اگر در فصل بهار هستید، می‌توانید از رنگ‌هایی که در طبیعت می‌بینید الهام‌گرفته و در لباس فرم خود از آن‌ها استفاده کنید.

اصل مهم در مورد رنگ مانتو فرم

اگر از شما بپرسند رنگ‌های بهاری کدامند، بدون ‌شک رنگ‌های سفید، گلبهی، سبز و آبی روشن را به یاد می‌آورید. اینکه چرا این رنگ‌ها را رنگ‌های بهاری می‌دانیم، به دلیل این است که ما به دیدن این رنگ‌ها در این زمان از سال عادت کرده‌ایم. این موضوع در مورد لباس نیز صدق می‌کند. یعنی متناسب با تغییرات هر فصل و تغییری که در رنگ‌های محیطی ایجاد می‌شود، شما می‌توانید رنگ لباس فرم خود را تغییر دهید و این یک اصل مهم در مورد رنگ مانتو فرم در فصل‌های مختلف است. 

انتخاب رنگ مانتو اداری برای فصول

انتخاب رنگ مانتو اداری برای فصول مختلف نه تنها موجب خوش استایلی و زیبا بودن ظاهر شما می‌شود، بلکه می‌بینید که به مرور زمان در روحیه خود شما نیز تاثیر خود را می‌گذارد. در واقع چنین مواردی، اصولی هستند که با یادآوری آن‌ها متوجه می‌شوید که شما هم با آن‌ها آشنایی دارید.

رنگ مانتو در فصول مختلف

پاسخ این سوال که در هر فصلی چه رنگی بپوشید را بسیاری از ما می‌دانیم. برای فصل بهار، رنگ زرد و سبز روشن، برای تابستان، رنگ‌های شادی مانند سبز و قرمز، برای پاییز، رنگ نارنجی و قهوه‌ای و برای زمستان، رنگ‌های آبی تیره و نیلی مناسب هستند. البته مواردی مانند قوانین و مقررات محیط کاری، جنسیت، فرم بدن، سلیقه و علایق شما هم ممکن است در انتخاب رنگ مانتو اداری برای فصول مختلف موثر باشند.

رنگ مانتو فرم اداری در فصل بهار

می‌دانیم که رنگ‌های بهاری، سفید، صورتی روشن، سبز روشن، رنگ آبی روشن، گلبهی و … هستند. انتخاب این رنگ‌ها و استفاده مناسب و به جا از آن‌ها، حتی برای آقایان هم می‌تواند مناسب باشد. فصل بهار، فصل تولد دوباره است. در فصل بهار شما رنگ‌های فراوان و روشنی را در طبیعت می‌بینید؛ بنابراین می‌توانید از آن‌ها الهام گرفته و در لباس فرم خود استفاده کنید.

رنگ‌های روشن و گرم بهترین انتخاب برای فصل بهار هستند. اگر به دنبال مانتو اداری برای فصول مختلف هستید، می‌توانید مانتو خود را به یک رنگ روشن انتخاب کنید. البته می‌توانید از رنگ‌هایی مانند مشکی، سرمه‌ای و خاکستری استفاده کنید؛ اما با ترکیب رنگ‌های شادتر، می‌توانید لباس خود را بهاری‌تر کنید.

اگر نمی‌خواهید از یک مانتو فرم به رنگ روشن در محیط کاری خود استفاده کنید، می‌توانید از یک پارچه طرح گل روشن در آستین‌ها، یقه یا جیب‌های لباس فرم خودتان استفاده کنید. حتی می‌توانید از یک کیف یا کفش با رنگ روشن استفاده کرده و آن را با لباس فرم بهاریتان ست کنید!

فصل تابستان و رنگ مانتو فرم اداری

فصل تابستان، فصل رنگ‌های روشن و پررنگ و شاد است. با توجه به گرمی هوا، رنگ‌های روشن برای لباستان، یک انتخاب مناسب و ایده‌آل هستند. استفاده از رنگ‌های شاد یا روشن در لباس، در این فصل، نشاط و انرژی بیشتری را در طول روز ایجاد می‌کند. به این ترتیب می‌توانید کارهای روزانه خود را با انرژی بیشتری انجام دهید. توصیه می‌شود در فصل تابستان از لباس‌هایی با رنگ تیره یا پارچه‌های سنگین در لباس فرم خود استفاده نکنید، چون این کار باعث می‌شود شدیداً عرق کنید و در انجام کارهای روزانه خود دچار مشکل شوید.

رنگ مانتو فرم برای فصل های مختلف

رنگ‌های تیره در لباس فرم

انتخاب رنگ مانتو فرم به خصوص زمانی که شما مجبور هستید از رنگ‌های تیره در لباس (Dark colors in clothes) فرم خود استفاده کنید، یک چالش بزرگ پیش روی بسیاری از بانوان است. در این زمان همانند پیشنهادی که در مورد فصل بهار دادیم، عمل کنید. یعنی می‌توانید از یک مانتو تیره، اما با ترکیب رنگی روشن و مناسب فصل تابستان استفاده کنید. این کار باعث می‌شود در عین رسمی بودن لباس فرم، از رنگ‌های روشن و یا شاد تابستانی هم در آن استفاده شود. در واقع این یک ترفند است برای اینکه در فصل تابستان هم در محیط کاریتان زیباتر از همیشه به نظر برسید.

فصل پاییز

با نزدیک شدن به فصل پاییز، از رنگ‌های روشن و شاد تابستانی و رنگ‌های بهاری مانند سبز و صورتی دور می‌شویم و به مرور زمان برگ‌های پاییزی ما را به یاد رنگ‌هایی مانند قرمز، نارنجی، قهوه‌ای تیره می‌اندازد. از این رو بهتر است سعی کنیم از این رنگ‌ها در پوشش خود استفاده کنیم.

اگر رنگ مانتو فرم در فصل‌های مختلف برای شما اهمیت دارد، بهتر است در فصل پاییز کم کم به سراغ رنگ‌های تیره‌تری بروید تا متناسب با هوای سرد پاییز باشد. رنگ‌هایی مانند شرابی، قهوه‌ای تیره و مشکی در این فصل برای مانتو فرم بسیار مناسب هستند. رنگ مانتو اداری برای فصول مختلف متفاوت است، اما به همراه آن می‌توانید از چکمه‌های چرمی قهوه‌ای یا چکمه‌های برنزی هم در فصل پاییز استفاده کنید.

فصل زمستان

زمستان فصل رنگ‌های تیره و یا سفید است. در صورتی که رنگ مانتو فرم در فصل‌های مختلف برای شما اهمیت دارد، بهتر است از رنگ مشکی، خاکستری تیره، آبی تیره و قهوه‌ای تیره در فصل زمستان استفاده کنید. حتی می‌توانید در قسمت‌هایی از لباس فرمتان از رنگ‌های روشن‌تر هم استفاده کنید یا اینکه چکمه‌هایتان را به رنگ روشن انتخاب کنید. ‏به نظر می‌رسد استفاده از رنگ‌هایی مانند زرد و آبی روشن در بخش‌هایی از لباس فرمتان در زمستان، یک گزینه خوب برای حل مشکل رنگ مانتو فرم در فصل‌های مختلف سال باشد.

تغییر رنگ مانتو فرم در فصل‌های مختلف چه اهمیتی دارد؟

 توجه به رنگ مانتو فرم در فصل‌های مختلف، خوش استایلی و زیبایی ظاهری شما را به دنبال دارد و تاثیر زیادی در روحیه شما و مشتریانتان می‌گذارد.

معیار انتخاب رنگ مانتو اداری برای فصول مختلف سال چیست؟

مهم‌ترین معیار انتخاب رنگ مانتو فرم در فصل‌های مختلف، الهام از رنگ‌های طبیعت است.

  نکته پایانی

 تغییر رنگ مانتو فرم در فصل‌های مختلف و هماهنگ کردن آن با رنگ‌هایی که در اطرافتان می‌بینید، اگرچه در نظر بسیاری از ما  یک موضوع کم اهمیت به نظر می‌رسد، اما نباید تاثیر آن را در عملکرد و روحیه کاریتان نادیده بگیرید. در این مطلب سعی کردیم شما را با اصول انتخاب رنگ لباس فرم در هر فصل آشنا سازیم.