ارگان‌های مختلف برای ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در میان کارمندان خود، اقدام به تهیه لباس‌های فرم یکسان می‌کنند. لباس فرم ارگان دولتی به‌عنوان یک پوشش همگانی، وجه تمایزی بین اعضای یک سازمان با سایر مجموعه‌ها ایجاد می‌کند.

مانتو شلوار اداری برند ماهپار

لباس فرم می‌تواند نشان‌دهنده تعهد و وابستگی کارکنان به موسسه نیز باشد. یونیفرم اداری هر سازمان با توجه به سلیقه مدیران و اهداف سازمان انتخاب می‌شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در لباس فرم ارگان دولتی باید مورد توجه قرار گیرد، رنگ آن است. در این مقاله شما را در انتخاب لباس فرم مناسب بر اساس ماهیت شغلتان راهنمایی می‌کنیم.

اهمیت ظاهر یکسان و مشابه در لباس‌ فرم ارگان‌های دولتی

لباس فرم یکسان حس خانواده بودن و هماهنگی را در میان کارکنان به وجود می‌آورد. در یک ارگان و سازمان، افراد مختلف با سلایق گوناگون و وضعیت‌های اقتصادی متنوع در کنار یکدیگر قرار می‌‌گیرند و وجود پوششی یکسان در میان آن‌ها مانع از مقایسه وضعیت اقتصادی و مسائل دیگر می‌گردد. به همین دلیل است که لباس فرم حس آرامش و همدلی را برای کارکنان یک مجموعه و وجود نظم در سازمان را القا می‌کند.

سود بردن از لباس فرم یکدست فقط مختص کارفرمایان و کارکنان نیست. لباس فرم می‌تواند در جهت منافع مشتریان نیز باشد و اعتمادی سه طرفه ایجاد کند.

لباس فرم در سایزهای مختلف به تولید می‌رسد. تولیدکنندگان لباس فرم ارگان دولتی باید دقت لازم را در دوخت هماهنگ و مشابه یونیفرم‌ها داشته باشند. زمانی که یک مدیر اقدام به تهیه لباس فرم برای پرسنل خود می‌کند، وجود ناهماهنگی و نواقص در دوخت یا رنگ‌بندی یونیفرم‌های مختلف کارمندان، وجهه خوبی ندارد. در ادامه ترکیب رنگ مناسب برای ارگان‌های دولتی را ذکر می‌کنیم.

رنگ مناسب لباس فرم اداره دولتی

رنگ مناسب لباس فرم ارگان دولتی

رنگ لباس کار یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب یونیفرم به‌حساب می‌آید. در نگاه اول این رنگ لباس است که جلب‌توجه می‌کند. بهتر است برای انتخاب هر چه بهتر، با عوامل موثر در انتخاب رنگ لباس کار، آشنا شوید.

فراموش نکنید که رنگ لباس فرم می‌تواند در حرفه شما اثرگذار باشد. رنگ یونیفرم با توجه به مشاغل مختلف متفاوت است. طبیعتا رنگ لباس فرم حوزه مهندسی با حوزه خدمات فرق دارد. درواقع می‌توان نتیجه گرفت که این زمینه شغلی است که رنگ لباس کار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رنگ‌ها معانی خاص خود را دارند و دیدگاه منحصربه‌فردی را در ذهن مخاطبان ایجاد می‌کنند. می‌توان گفت رنگ‌ها نقطه عطفی در درک هدف یک مجموعه به شمار می‌آیند. انتخاب لباس فرم ارگان‌های دولتی نیز با توجه به این موارد باید با دقت بالا انجام شود. لباس فرم اداری ارگان‌های دولتی غالبا از بین رنگ‌های تیره و خنثی انتخاب می‌شوند.

مناسب‌ترین رنگ‌ها برای لباس فرم ارگان دولتی، رنگ‌های کرم، سرمه‌ای، طوسی، مشکی، خاکستری و قهوه‌ای است.

لباس فرم اداری می‌تواند به‌صورت تک رنگ یا ترکیبی باشد. انتخاب ترکیب رنگ می‌تواند متاثر از محیط کار باشد. به‌طور مثال شرکت‌های هواپیمایی با سازمان‌های دولتی در نوع پوشش متفاوت‌اند.

مناسب‌ترین رنگ‌ها برای لباس اداری ارگان‌های دولتی چیست؟

طوسی، خاکستری، مشکی، کرم، قهوه‌ای، سرمه‌ای

چه عواملی در تعیین رنگ لباس فرم اداری موثرند؟

کد پوشش سازمان، نوع حرفه، دولتی یا غیردولتی بودن شرکت

آیا لباس فرم در کارایی پرسنل موثر است؟

بله. تجربه نشان داده است که اداراتی که کارمندان آن‌ها از لباس فرم استفاده می‌کنند، نظم بیشتر و کارایی بالاتری دارند.

مانتو شلوار ارگان دولتی

جمع‌بندی

لباس فرم ارگان دولتی، معرف برند و شخصیت سازمان شما در اجتماع است. شما با دقت بر روی انتخاب استایل مناسب و رنگ‌بندی صحیح، مخاطبان بهتر و بیشتری جذب خواهید کرد. این موضوع ارتباط مستقیمی با افزایش روحیه کارکنان و بازدهی آن‌ها نیز دارد. در صورتی که در انتخاب رنگ لباس اداری خود به نوع شغل، ماهیت مجموعه و مشتریان و مخاطبان توجه داشته باشید، انتخابی مناسب در این زمینه رقم می‌زنید.

مانتو شلوار اداری برند ماهپار، مطابق با استانداردهای مورد نیاز برای تولید لباس فرم اداری عرضه می‌شوند. در صورت لزوم به تهیه یونیفرم اداری، تمامی گزینه‌های موجود در دسته‌بندی مانتو شلوار اداری را بررسی کرده، انتخاب خود را با توجه به سلیقه شخصی و ماهیت مجموعه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید، نهایی کنید.

منابع : uniformcolor.com