کارمندان بانک نیز مانند اغلب مشاغل با پوشش‌های یکسان در محل کار حاضر می‌شوند. مانتو شلوار اداری برای بانوان و کت شلوار برای آقایان به عنوان لباس فرم پرسنل بانک در نظر گرفته می‌شود. داشتن لباس فرم نظم و قاعده بخصوصی به محیط کار می‌بخشد. 

استایل پرسنل بانک

هر بانک متشکل از کارمندان زن و مرد بوده که با رعایت پوشش مشترک، در یک جهت و با یک هدف مشخص به فعالیت روزانه خود می‌پردازند. لباس فرم بانک به کارمندان هویت مستقل، اعتماد به نفس و احساس قدرتمندی می‌دهد. در حین خرید حتما به میزان تنگی مدل لباس و نوع برش آن توجه کنید. برای کارمندان بانک استفاده از لباس‌های تنگ پیشنهاد نمی‌شود.

چرا بانک‌ها کد پوشش (Dress Code) مخصوص دارند؟

بانک‌ها به عنوان یکی از مهمترین نهادهای مالی و اقتصادی، در ارتباط با مشتریان و مراجعه کنندگان خود، باید ظاهر حرفه‌ای و قابل اعتماد داشته باشند. داشتن یک کد پوشش (Dress Code) مخصوص برای کارکنان بانک، در راستای ایجاد این تصور از حرفه‌ای بودن و قابل اعتماد بودن، بسیار مهم است. علاوه بر این، کد پوشش مخصوص کارکنان بانک، به عنوان یکی از عوامل مؤثر در شناسایی و تشخیص کارکنان بانک نسبت به دیگران، نقش مهمی در بهبود امنیت و کاهش خطرات احتمالی دارد. همچنین، کدپوشش مخصوص برای کارکنان بانک، به عنوان یکی از عواملی که در ایجاد هویت برند بانک نقش دارد، بسیار مهم است. بسیاری از بانک‌ها به دنبال ایجاد یک تصویر و شخصیت خاص برای برند خود هستند و کد پوشش مخصوص، در راستای ایجاد این تصویر و شخصیت، می‌تواند مؤثر باشد.

مزایای استفاده از لباس فرم در بانک

پوشیدن لباس فرم در ادارات تاثیر بسیار مثبتی در روحیه کارمندان داشته و با فزایش اعتماد به نفس آنان، باعث بهبود بازدهی کل مجموعه می‌شود. یونیفرم نشان‌دهنده هویت یک مجموعه می‌باشد و ارباب رجوع نیز تحت تاثیر ظاهر حرفه‌ای و نظم ایجاد شده توسط لباس فرم قرار می‌گیرد. از طریق یونیفرم اداری برندسازی نیز به‌صورت بهتر و کامل‌تری انجام می‌گیرد.

چه نوع لباس فرمی را برای کارمندان بانک سفارش دهیم؟

لباس فرم مورد نیاز برای کارمندان بانک باید با توجه به سلیقه و سلسله مراتب سازمانی، نوع فعالیت بانک و نوع خدمات ارائه شده، انتخاب شود. در این مورد، بهتر است با توجه به محیط کار و البته کدپوشش مورد نظر شرکت، انواع مختلف لباس فرم را بررسی کرده و یک لباس فرم مناسب برای کارمندان بانک انتخاب کنید.

انواع مدل‌ها و رنگ‌های لباس یونیفرم کارمندان بانک

لباس فرم برای کارمندان بانک شامل پیراهن یا کت تک با شلوار و کت شلوار برای مردان و پیراهن و شلوار، پیراهن و دامن، کت دامن، کت شلوار و مانتو شلوار اداری برای زنان است.

رنگ‌های متداول برای لباس فرم کارمندان بانک شامل سفید، آبی تیره، آبی روشن، مشکی، خاکستری و قهوه‌ای هستند. البته شما می‌توانید بسته به سلیقه و کدپوشش شرکت، از رنگ‌های دیگری نیز برای لباس فرم استفاده کنید.

ویژگی‌های لباس فرم بانک

لباس فرم کارمندان بانک باید ظاهر حرفه‌ای و متناسب با محیط کار داشته باشد. کارمندان باید یونیفرم اداری را ساعت‌های طولانی بر تن داشته باشند و به همین دلیل لباس اداری باید تن خور راحتی داشته باشد و برای حرکت کارمندان مزاحمت ایجاد نکند. ست‌های اداری هرروز پوشیده می‌شوند و بنابراین باید جنس باکیفیت و بادوامی داشته و به‌راحتی قابل شستشو و اتوکشی باشند. لباس فرم باید به گونه‌ای باشدکه کارکنان بانک از نظر ظاهری حرفه‌ای و قابل اعتماد به نظر برسند و به راحتی هم قابل شناسایی باشند.

یونیفرم بانک شیک

اهمیت انتخاب سایز مناسب در آسایش و راحتی کارمندان

یک کارمند بانک معمولا روزی ۷ ساعت و ۶ روز از هفته فعالیت می‌کند. مهم‌ترین نکته برای احساس راحتی کارمند، انتخاب سایز مناسب برای لباس فرم است. کارمندان بانک مدام در حال خدمت‌رسانی به ارباب رجوع می‌باشند و آسایش در حین انجام کار نکته بسیار مهمی محسوب می‌شود.

بهترین جنس پارچه برای لباس فرم بانک

طرفداران پارچه‌های نخی برای لباس فرم اداری از سایر انواع پارچه‌ها بیشتر هستند. پارچه انتخابی برای لباس فرم باید در فصول گرم سال از تعرق بیش از اندازه و ایجاد حساسیت پوستی جلوگیری کند. پارچه‌های دیگری چون ویسکوز، فیونا، پرادا و … نیز برای دوخت و تولید لباس فرم اداری مناسب هستند. 

آیا تمام ادارات کد پوشش (Dress Code) دارند؟

خیر. برخی از مشاغل بنابر اهداف شرکت، شرایط کاری، نوع خدمات و محیط کاری دارای کد پوشش و لباس فرم مخصوص هستند.

چرا کارمندان بانک برای استایل کاری، یونیفرم دارند؟

داشتن ظاهر حرفه‌ای و قابل اعتماد، شناسایی و تشخیص راحت کارکنان بانک، بهبود امنیت و کاهش خطرات احتمالی، ایجاد هویت برند برای بانک

مهم‌ترین ویژگی‌های لباس فرم بانک چیست؟

جنس باکیفیت و بادوام، ظاهر حرفه‌ای، تن خور راحت

مانتو شلوار اداری ماهپار

کلام آخر

در این مقاله به توضیح ویژگی‌های یکی از انواع پرکاربرد یونیفرم اداری یعنی لباس فرم بانک پرداختیم. برای انتخاب لباس فرم، بهتر است نکات ذکر شده را مورد بررسی قرار داده و در نهایت با در نظر گرفتن سلیقه شخصی، مدل و رنگ یونیفرم خود را انتخاب کنید.

ما در فروشگاه اینترنتی ماهپار، به‌عنوان تولیدکننده مستقیم لباس فرم اداری بانوان، انواعی از بهترین مدل‌های مانتو شلوار اداری را با استایل‌های شیک و مطابق با سلایق مختلف عرضه می‌نمایبم. در ماهپار با چند کلیک به راحتی می‌توانید سفارش خود را در عرض چند دقیقه ثبت کرده و خرید خود را نهایی کنید.

منابع : smallbusiness.chron.com