یک زن مدرن، یا کسی که در زبان انگلیسی به او لیدی گفته می‌شود، در سال ۲۰۲۲ برای آن‌که متمایز به‌نظر برسد باید آگاهی‌ها و توانمندی‌های به‌خصوصی داشته باشد. مواردی نظیر سواد، آگاهی از مسائل روز، سررشته داشتن در امور اجتماعی، استقلال مالی و موضوعات به ظاهر جزئی اما پر اهمیت، مثل آشنایی با اصول اتیکت و معاشرت، انتخاب نوع مناسب پوشش و غیره.

در این مقاله به بررسی یکی از مهم‌ترین این موارد می‌پردازیم: انواع لباس اسپرت که یک زن مدرن باید در کمد خود داشته باشد.

از یک زن مدرن انتظار می‌رود بتواند برای موقعیت‌های مختلف لباس‌های مناسب انتخاب کند. طوری که در عین زیبا و باوقار به‌نظر رسیدن، در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کرده باشد.

فهرستی از لباس‌های اسپرت وجود دارد که انتظار می‌رود در کمد هر خانم مدرنی پیدا شود. این لباس‌ها، فصل ندارند و با هر ترکیبی قابل استفاده هستند.

لباس اسپرت قرار است یک بار خریداری شود و برای مدت‌های طولانی مورد استفاده قرار بگیرد. این مدل لباس‌ها، با همه‌چیز ست می‌شوند و می‌توان با آن‌ها استایل‌های بی‌شماری ساخت.

شماره یک: بلیزر، کت یا مانتوی مشکی مجلسی ساده

بگذارید لیست انواع ضروری لباس اسپرت را با مهم‌ترین گزینه شروع کنیم: بلیزر، کت یا مانتوی مشکی مجلسی ساده.

فرقی نمی‌کند به مهمانی تولد رئیس‌تان دعوت شده باشید یا بخواهید در مراسم ترحیم شرکت کنید. یک مانتوی اسپرت مشکی در همه جا قابل استفاده است. می‌شود آن را به همراه دامن، شلوار، پیراهن یا حتی شلوارک‌های اسپورت پوشید. یک مانتوی مشکی مجلسی ساده، که از برند خوبی خریده‌اید، برای تکمیل کمد لباس‌تان واجب است.

 کت یا مانتوی مشکی

شماره دو: کت و شلوار با رنگ خنثی

سال ۲۰۲۲ سالی است که در آن کلیشه‌های جنسیتی رو به زوال می‌روند. دیگر برای کسی اهمیت ندارد کدام لباس منسوب به کدام جنسیت است.

کت و شلوار از لباس‌های محبوب بین تمام افراد است. داشتن یک دست کت و شلوار اسپرت با رنگ خنثی، این امکان را به وجود می‌آورد که هیچ‌وقت نگویید «لباس مناسب ندارم». می‌توانید این کت و شلوار را با انواع کفش، استایل مو، توربان، روسری، تاپ، پیراهن، ژاکت و انواع اکسسوری ست کنید.

شماره سه: شلوار مشکی

زن و مرد ندارد. حضور یک شلوار مشکی در کمد  لباس اسپرت ضروری است. نقش شلوار مشکی در استایل، مثل سیمان در انبوه‌سازی است. یعنی همه‌جا کاربرد دارد و نبودنش کار را خراب می‌کند.

شماره چهار: پیراهن مشکی کوتاه یا ال‌بی‌دی (little black dress)

یک پیراهن مشکی کوتاه از یک برند خوب بخرید و برای همیشه خیال‌تان را از بابت موقعیت‌های غیرمنتظره‌ای که در آن، برای انتخاب لباس گیج و سردرگم می‌شوید راحت کنید.

این پیراهن مشکی در مواقعی که در انتخاب لباس مردد هستید، همچون یک راه نجات عمل می‌کند. با انواع اکسسوری قابل استفاده است و با افزودن موارد کوچکی مثل یک کمربند براق، پوشیدن یک بلوز توری در زیر آن، استفاده از یک کت و … می‌تواند هربار جلوه‌ی تازه‌ای پیدا کند.

شماره پنج: پیرهن سفید دکمه‌دار

پیراهن‌های سفید دکمه‌دار، مشابه پیراهن‌های مردانه، همگی یک الگوی یکسان دارند. اما اگر هزینه کنید و پیراهن سفیدتان را از یک برند خوب تهیه کنید، متوجه خواهید شد چقدر بهتر روی تن می‌نشیند و آن یک‌بار هزینه کردن در بلند مدت چقدر به نفع شما بوده است.

پیراهن سفید با شلوار جین، انواع دامن، شلوار مشکی و انواع لگ‌ها ست می‌شود. می‌توانید آن را زیر کت بپوشید و یا حتی روی آن جلیقه بر تن کنید. در هرحال پیراهن سفید، یک راه نجات مطمئن است و در حکم پایه‌ی بسیاری از استایل‌ها به شمار می‌رود.

لباس اسپرت زنانه

شماره شش: دامن مشکی سایز مینی

کمد لباس اسپرت زنانه، بدون حضور دامن‌ها قابل تصور نیست. ساتن یا حریر آستردار و یا حتی چرم؛ فرقی نمی‌کند دامن شما چه جنسی باشد. همین که یک دامن اسپرت مشکی ساده در کمدتان داشته باشید، به شما اطمینان می‌دهد که می‌توانید با صرف هزینه‌ای اندک تعداد زیادی از استایل‌ها را داشته باشید. برای مثال می‌توانید زیر آن جوراب‌شلواری‌های متنوعی بپوشید و هربار، به‌گونه‌ی متفاوتی به‌نظر بیایید.

شماره هفت: دامن سایز میدی (تا چند انگشت پایین زانو)

این دامن نسبت به سایر مدل‌ها همه‌پسندتر است و جلوه‌ای باوقار و رسمی دارد. نگاهی به استایل بازیگران محبوب هالیوود مثل کاترین زتاجونز یا مونیکا بلوچی نشان می‌دهد این مدل دامن در عین سادگی می‌تواند بسیار زیبا و چشم‌نواز باشد. تا آن‌جا که این بازیگران انتخاب کرده‌اند بر روی فرش قرمز بسیاری از مراسم‌ها، با این لباس حاضر شوند.

شماره هشت: شلوار جین کژوال (راسته)

اهمیت شلوار جین در استایل بر هیچ‌کس پوشیده نیست. شلواری همه‌پسند، بادوام، زیبا و بدون نیاز به اتوکاری و مراقبت برای زانوانداختن و پاره شدن.

سعی کنید شلوار جین‌تان را از مدل‌های فاق بلند انتخاب کنید و در خرید آن، رنگ‌های استاندارد و همیشگی‌تر را پیش روی چشم بنشانید. شلوار جین در اکثر موقعیت‌های رسمی و غیررسمی قابل استفاده است و به‌همین دلیل، جزء ضروریات کمد لباس اسپرت محسوب می‌شود.

شماره نه: شلوار جین اسکینی (چسبان)

اسکینی یا کژوال فرقی نمی‌کند. در هرحال سعی کنید شلوارهای فاق بلندتر را انتخاب کنید. این مدل شلوار، علاوه‌بر راحتی، می‌تواند با انواع بوت‌ها ست شود و شما را زیباتر نشان دهد.

شلوار جین در بین انواع لباس اسپرت، از پرطرفدارترین و مفیدترین موارد به شمار می‌رود. برای نشان دادن پاهای زیبا، هیچ چیز بهتر از این مدل شلوار عمل نمی‌کند.

شماره ده: کفش کتانی سفید

مراسم تولد، محل کار، مهمانی دوستانه، گردش آخر هفته یا هنگام دیدار والدین زمان مناسبی برای پوشیدن این کفش‌هاست.

کفش کتانی سفید با اکثر لباس‌ها ست می‌شود و اگر مدل ساده‌تر آن را انتخاب کنید می‌توانید سال‌ها، بدون این‌که کسی از تکراری پوشیدن شما شکایت کند، از آن استفاده کنید. این کفش، با یک ست اسپرت معرکه می‌شود.

شماره یازده: کفش پاشنه بلند مشکی (بلک های هیلز)

قرار نیست برای هر لباس، کفش هم‌رنگ داشته باشید. داشتن یک جفت کفش مشکی ساده‌ی پاشنه بلند، خیال‌تان را بابت خیلی از لباس‌ها راحت کرده و شما را از خریدن کفش‌های رنگی متنوع بی نیاز می‌کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم از این گزینه هم در زمان خرید لباس اسپرت غافل نشوید.

سخن پایانی

در این مقاله، به معرفی مهم‌ترین و ضروری‌ترین آیتم‌های کمد لباس (The most essential wardrobe items) اسپرت پرداختیم. علاوه بر مانتو شلوار اسپرت، داشتن این موارد در کمد لباستان کمک می‌کند دستتان در ساختن استایل‌های مختلف بازتر باشد و با صرف هزینه‌ی کمتر، تنوع بیشتری در ظاهرتان داشته باشید.

فراموش نکنید بخش اعظم ظاهر زیبا، با در اختیار داشتن این آیتم‌های لباس اسپرت قابل دسترسی است.